Literaki

16 listopada, 2021 By magdalenaklys
Literaki

Dosłownie każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w których może bawić się słowem. Ale skoro jest duszą towarzystwa najchętniej robi to z innymi. Na szczęście w dobie powszechnego dostępu do internetu nie potrzeba wychodzić z domu, iżby móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet bądź smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu lub można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie niewiele osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady zabawy są łatwe lub szczególnie przypominają scrabble. Odróżniają się jednakże od nich właśnie takim, iż w przypadku wątpliwości, czy słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. Lub robi to bardzo szczegółowo, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny albo wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za prawidłowo ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem takich pisanych ogromną literą, z apostrofem albo skrótów.
W taką grę warto zagrać, nawet jeżeli stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając lub człowiek odkrywa niespodziewanie, iż choć zna mnóstwo słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to idealne ćwiczenie gimnastykujące mózg i interesujące doświadczenie, jakie pozwala człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A na niniejszym świetna zabawa.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 20.01.2023 21:03:58)

Podlinkuj wpis: